7. konferenca Javno naročanje (in koncesije): interdisciplinarnost javnega naročanja
TEME PREDAVANJ
V zadnjih letih se je na področju javnega naročanja izvedlo kar nekaj sprememb, na katere želimo na prihajajoči konferenci opozoriti tako naročnike kot tudi ponudnike, nekatere med njimi pa še niso bile uveljavljene in bo to šele sledilo.
Ker je izboljšanje stanja na področju javnega naročanja ključno za učinkovito delovanje države, bo uvodoma Sašo Matas, generalni direktor Direktorata za javno naročanje na Ministrstvu za javno upravo, predstavil glavne spremembe, ki se nam obetajo na področju javnega naročanja, vključno z Načrtom za povečanje konkurenčnosti in Načrtom za digitalno preobrazbo javnega naročanja.
Sledi izr. prof. dr. Aleksij Mužina z vsebino, ki se osredotoča na osrednje vprašanje po izdaji sodbe v zadevi C 652/22, Kolin Inşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ș., ali pravo EU tujim podjetjem (v smislu prava EU) dopušča, da bi sodelovala v postopkih javnih naročil.
Zoran Blažević iz podjetja Temporis savjetovanje d.o.o. in odvetnik/avvocato Mitja Ozbič nam bosta predstavila razumevanje sodne prakse (Kolin) – sodelovanje subjektov iz tretjih držav (predavanje bo delno potekalo v hrvaškem jeziku, brez prevajanja).
Nato bomo prisluhnili predavanju Tanje Boršič iz Službe za javna naročila v HSE z naslovom Strategija izbire: Kako uporabiti merila v javnih naročilih za dosego najboljših rezultatov?
»Merila v javnem naročanju zagotavljajo, da se izbira izvajalca ne osredotoča zgolj na najnižjo ceno, temveč omogoča objektivno vrednotenje kakovosti, socialnih in drugih vidikov ponudb, kar spodbuja transparentnost in enakopravnost med ponudniki. Pomembno je, da naročniki poznajo prednosti meril upoštevaje okoliščine posameznega primera ter da izberejo tista merila za oddajo, ki jim bodo omogočila pridobitev visokokakovostnih gradenj, blaga in storitev, skladnih z njihovimi potrebami. V okviru predavanja bodo tudi podani primeri meril za različne predmete naročil, ki se uporabljajo v javnonaročniškem prostoru.«
V svojem predavanju bo doc. dr. Katja Štemberger Brizani iz Pravne fakultete Univerze v Ljubljani predstavila nadvse aktualno tematiko o korupcijskih kaznivih dejanjih, do katerih prihaja v sklopu javnih naročil in so urejena v 24. in 26. poglavju KZ-1. Obravnavane bodo faze postopka javnega naročanja, kjer je tveganje za izvršitev teh kaznivih dejanj največje, skupaj z analizo izbranih praktičnih primerov.
Viš. pred. mag. Ivan Kranjec bo predaval o davkih pri javnih naročilih. Predstavil bo davčne implikacije javnih naročil z vidika DDV in drugih davkov.
Program
8.30 – 9.00
Registracija
9.00 – 9.15
Otvoritev konference – nagovor dekana MLC Ljubljana in programskega vodje dogodka
9.15 – 9.45
Katere spremembe se nam obetajo na področju javnega naročanja? Sašo Matas
9.45 – 10.15
Sodelovanje tujih ponudnikov v postopkih javnih naročil, izr. prof. dr. Aleksij Mužina, odvetnik, spec. upr. prava
10.15 – 10.55
Zoran Blažević, Temporis savjetovanje d.o.o. (HR) in odvetnik Mitja Ozbič (IT) – Razumevanje sodne prakse (Kolin) – sodelovanje subjektov iz tretjih držav
10.55 – 11.30
Odmor
11.30 – 12.00
Strategija izbire: Kako uporabiti merila v javnih naročilih za dosego najboljših rezultatov?, Tanja Boršič, HSE
12.00 – 12.30
Javna naročila in korupcijska kazniva dejanja, doc. dr. Katja Štemberger Brizani, Pravna fakulteta v Ljubljani
12.30 – 13.00
Vse o davkih pri javnih naročilih, viš. pred. mag. Ivan Kranjec, odvetnik
13.00 – 13.30
Razprava o aktualnih vprašanjih javnega naročanja in koncesij ter pravnega varstva v teh postopkih
13.30
Zaključek konference
Kotizacija, plačilo in prijava
Kotizacija in plačilo
190,00 € (Skladno z 42. členom Zakona o davku na dodano vrednost je cena oproščena plačila DDV).
Dodatna ugodnost pri udeležbi 2 ali več slušateljev iz iste ustanove: 10 % popust za vsakega slušatelja.
Kotizacijo je treba poravnati na TRR SI56 0400 0027 9287 482 (račun prejmete po izvedeni prijavi)
Sklic: 0015052025
Namen: Konferenca MLC – JN
Proračunski uporabniki prijavnici dodajte naročilnico.
Pisne odjave organizator upošteva, če jih prejme najmanj 3 delovne dni pred začetkom konference.
Prijava
po telefonu (0)59 047 920
po e-pošti: institut@mlcljubljana.com ali
osebno na sedežu MLC Ljubljana, Tržaška cesta 207, 1000 Ljubljana.
Dogodek se bo fotografiral in snemal, zato vas prijazno prosimo, da nam skladno z varstvom osebnih podatkov sporočite morebitne zadržke glede objave fotografskega in video materiala s konferenčnega dogodka.